lipotransfer bydgoszcz

Powiększanie biustu bez silikonu

Małe lub duże piersi to jedna z cech określających naszą sylwetkę. Niektóre kobiety cieszą się miseczką w rozmiarze D, a dla niektórych duży biust jest udręką, powodującą ból pleców, odparzenia i problem w dobraniu garderoby. To działa również w drugą stronę. Rzesze kobiet cierpią na kompleksy z powodu małych piersi. Nie pomogło utrwalenie w zbiorowej świadomości wizerunku chudej modelki o ledwo zarysowanym biuście. Wciąż znajdują się kobiety, które pragną obfitych i pełnych piersi. Staniki z push-upem to tylko częściowe rozwiązanie, a silikonowe implanty nie zawsze są akceptowne.

Powiększanie piersi przy użyciu własnego tłuszczu

Metodą, która z wielu względów może okazać się najatrakcyjniejszą, jest powiększenie biustu za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. Odbywa się dwuetapowo: najpierw wykonuje się odsysanie zbędnego tłuszczu z wybranej części ciała, a następnie po odpowiednim przygotowaniu wstrzyknięcie pobranej tkanki w piersi. Najczęściej używa się do tego urządzenia Body Jet, tzw. Water Assist Lipoplasty (WAL). Jego działanie zapewnia małoinwazyjny proces liposukcji. Skuteczność potęgują przystawki do izolacji komórek tłuszczowych oraz kolektor komórek macierzystych.

Efektywność zabiegu może podnosić również urządzenie Brava, czyli przypominająca biustonosz nakładka, która po założeniu na noc, dzięki wytwarzaniu ciśnienia w miseczkach, powoduje  rozciąganie tkanki piersi i tworzy dodatkową przestrzeń dla aplikowanego później tłuszczu. Niestety to również podnosi znacząco koszty. Aplikacja odbywa się za pomocą cienkiej (1,2/1,8 mm średnicy) kaniuli, wąskimi pasmami między skórę a gruczoł, pod gruczoł piersiowy, do mięśnia piersiowego, a także wokół piersi.

Ten sposób powiększania biustu wiąże się z podwójnym efektem – nie dość, że nawet jednorazowe wstrzyknięcie tłuszczu jest w stanie powiększyć biust o jeden rozmiar, to pozbywamy się niechcianych centymetrów z fałdu brzusznego, ud lub pośladków.

Rekonstrukcja piersi przy użyciu własnego tłuszczu

Tkanka tłuszczowa znajduje zastosowanie również w rekonstrukcji piersi usuniętych wskutek choroby nowotworowej. Jak informują specjaliści z Centrum Medycznego Bieńkowski, nie ma uzasadnionych dowodów na przyczynianie się zabiegu lipomodelingu do powstawania nowotworu w organizmie. Nie ma również dowodów na to, że w jakikolwiek sposób zmniejsza on ryzyko zachorowalności na raka piersi. Jednocześnie, mając to na uwadzę, pacjentka decydująca się na zabieg powinna dołożyć wszelkich starań i zastosować działania w celu uniknięcia wystąpienia nowotworu po przeszczepu tłuszczu. Takimi działaniami są: zbadanie historii chorób rodzinnych pod kątem nowotworów, wykonanie badania genetycznego, wykrywającego obecność mutacji genowych krytycznych dla rozwoju nowotworu oraz ocena radiologiczna piersi.

Jakich efektów możemy oczekiwać po lipomodelingu?

  • Powiększenie lub rekonstrukcja biustu przy jednoczesnym wyszczupleniu wybranych partii ciała,
  • powiększenie biustu o jeden rozmiar po jednorazowym wstrzyknięciu tłuszczu,
  • jeszcze większy przyrost objętości w przypadku ponownego wstrzyknięcia, gdyż komórki tłuszczowe wgajają się łatwiej, trafiając na przygotowany już wcześniej grunt,
  • efekt naturalnych piersi, bez sztucznego kształtu silikonowych implantów,
  • brak powikłań pozabiegowych, powstawania torbieli, guzków i narośli.
  • Warunkiem wykonania zabiegu jest posiadanie odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej

Zabieg powiększania i rekonstrukcji piersi za pomocą tkanki tłuszczowej powinien być adresowany do każdego, kto nie czuje się komfortowo z dużymi dysproporcjami kształtów bioder, brzucha czy ud a jednocześnie jest niezadowolony z wyglądu swojego biustu. Ponadto może być szansą na szybszą asymilację i powrót do normalnego życia po tak traumatycznym doświadczeniu jak rak piersi. Wszystko to z dodatkowym atutem w postaci łatwiejszego dopinania dżinsów lub kupowania ubrania w mniejszym rozmiarze.

Więcej informacji na ten temat na stronie www.wbienkowski.pl