Odkryj efekty działania osocza bogatopłytkowego!
Osocze bogatopłytkowe pełni dziś ważną rolę w kilku dziedzinach medycyny. Substancja ta pokazała nowe możliwości w regeneracji skóry i zrewolucjonizowała leczenie kontuzji, stała się jednym z najważniejszych preparatów wykorzystywanych przez medycynę regeneracyjną. Do niedawna terapia osoczem bogatopłytkowym była dostępna wyłącznie dla sportowców, którym zależało na szybkim powrocie do zdrowia po kontuzji, i dla celebrytów, pragnących jak najdłużej zachować gładką skórę. Obecnie z tego sposobu leczenia może skorzystać prawie każdy. Dowiedz się więcej o zastosowaniu osocza bogatopłytkowego i efektach terapii.
Osocze bogatopłytkowe – działanie
Osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi Pacjenta. Przed zabiegiem pobierana jest niewielka ilość krwi, a następnie poddawana wirowaniu, które ma na celu uzyskanie preparatu o wysokim stężeniu płytek krwi i dużej zawartości czynników wzrostu. Tak przygotowane osocze jest wstrzykiwane w daną okolicę. Podany preparat pobudza tkanki skóry do regeneracji.
Zastosowanie osocza bogatopłytkowego
Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane na szeroką skalę, a jego zastosowanie stale się powiększa. Preparat odznacza się wysoką skutecznością w regeneracji i odmładzaniu skóry. Wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego, czyli zabieg o nazwie wampirzy lifting, wygładza skórę, redukując zmarszczki i bruzdy. Terapia PRP sprawdza się też w walce z bliznami i rozstępami. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym to także jeden z najnowszych sposobów leczenia łysienia. Preparat jest wykorzystywany w zabiegu mezoterapii, który zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów i wspomaga porost nowych włosów. W niektórych zabiegach osocze bogatopłytkowe pełni rolę naturalnego zamiennika toksyny botulinowej. W innych ma działanie pomocnicze, przyspiesza proces gojenia się tkanek.
Osocze bogatopłytkowe pełni ważną rolę w dzisiejszej ortopedii. Podanie preparatu wspomaga proces gojenia złamania, także w przypadku braku zrostu. Za pomocą tego preparatu, który przyspiesza regenerację tkanek, leczone są schorzenia stawów, m.in. zwyrodnieniowe zapalenie stawów oraz urazy ścięgien, m.in. zapalenie ścięgna Achillesa. W niektórych przypadkach zastosowanie terapii osoczem pozwala uniknąć leczenia operacyjnego.
Jakie efekty daje iniekcja osocza bogatopłytkowego?
Regeneracja tkanek i odmłodzenie skóry to dwie najważniejsze korzyści, jakie możemy osiągnąć dzięki iniekcji osocza. Efekty po zabiegu z osoczem bogatopłytkowym są widoczne w czasie do 2 tygodni po zabiegu. Sama iniekcja nie jest bolesna, gdyż na obszar nanoszony jest krem ze znieczuleniem. Zabieg nie pozostawia trwałych śladów na skórze Pacjenta, bezpośrednio po może pojawić się jednak delikatne zaczerwienienie lub zasinienie. Powrót do codziennych zajęć jest możliwy bezpośrednio po zabiegu, ale nie należy tuż po nim eksponować skóry na słońce i odwiedzać solarium lub sauny. Ze względu na naturalne pochodzenie preparatu, po zabiegu nie występują reakcje alergiczne, a inne efekty uboczne pojawiają się rzadko.
Osocze bogatopłytkowe – przeciwwskazania
Iniekcja osocza cechuje się wysokim bezpieczeństwem, jednak w niektórych przypadkach jej wykonanie nie jest możliwe. Zabiegowi iniekcji osocza bogatopłytkowego nie może poddać się osoba niemająca wystarczającej ilości płytek we krwi. Kolejne przeciwwskazania obejmują ciążę i okres karmienia piersią, nowotwory, choroby autoimmunologiczne, choroby krwi, zaburzenia krzepliwości i aktywna opryszczka.
Skontaktuj się z nami i skorzystaj z terapii osoczem bogatopłytkowym PRP w Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy.