Nici Silhouette Soft

Silhouette soft jest bardzo nowoczesną metodą liftingu tkanek twarzy, którą wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Jest to nowa koncepcja procedury chirurgicznej mającej na celu podciągnięcie opadających tkanek miękkich twarzy. Po raz pierwszy pozwala ona mieć precyzyjną kontrolę nad ufiksowaniem przesuniętych tkanek. Pozwala na to specjalny system mocowania o nazwie nici Silhouette. Twarz odzyskuje miękkość i naturalny wygląd. Po kilku dniach znikają wszelkie negatywne ślady przeprowadzonego zabiegu.

Lifting inny niż wszystkie

Nici Silhouette Soft są obecnie jednym z najnowocześniejszych produktów dostępnych na rynku do podwieszania tkanek miękkich twarzy. Nici Silhouette dzięki wchłanialnym stożkom zakotwiczają się głęboko w tkance, co pozwala utrzymać napięcie tkanek twarzy i podnieść zwiotczałą tkankę. Wokół nici i stożków powstaje zwłóknienie tkanek. Nici wprowadzane są przez nakłucia w znieczuleniu miejscowym. Za pomocą tego urządzenia wyeliminowano konieczność stosowania szwów, uzyskując wielopunktowy kontakt z podwieszaną delikatną strukturą tkanek. Napięcie podciągania rozkłada się na duży obszar pozwalając bardziej efektywnie przemieszczać tkankę bez ryzyka zsunięcia.

Technika Silhouette Soft sprawdza się doskonale w przypadku korekcji fałdów nosowo-wargowych, owalu twarzy oraz podwieszania policzków i szyi. Jest to metoda, która nie pozostawia widocznych blizn. Silhouette Lift i soft jest techniką, która może być stosowana równie skutecznie zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Efekty i bezpieczeństwo

Zabieg pozwala przede wszystkim osiągnąć naturalny wygląd twarzy. Zmiana wyglądu jest zauważalna, ale nie daje efektu “maski”. Efekt zabiegu może utrzymywać się do nawet 2 do 3 lat i można w dowolnym momencie powtórzyć zabieg dla przedłużenia efektu. Dzięki zastosowaniu tej techniki zabieg staję się bezpieczniejszy, szybszy i zdecydowanie łatwiejszy niż klasyczna procedura chirurgiczna. Pozwala lepiej kontrolować poprawę podniesienia i projekcji tkanek policzka. Materiał z którego wykonany jest implant ulega całkowitej resorpcji po około 12 miesiącach. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym jako procedura izolowana lub w połączeniu z plastyką powiek górnych i dolnych.