odsysanie tluszczu - Bydgoszcz

Liposukcja Body Jet z modelowaniem piersi – piękna figurę po ciąży

Przed ciążą zachwycamy nienaganną figurą i zadbanym wyglądem. Urodzenie dziecka zmienia wszystko – nasze życie (pojawia się maleńki człowiek) i ciało (skóra jest obwisła i nieelastyczna). Staramy się zgubić zbędne kilogramy, ćwiczymy, biegamy, chodzimy na fitness, dodatkowo codzienne spacery z dzieckiem, ale tłuszcz nie chce zniknąć. Po ciąży na skutek hormonów przemiana materii zmienia się, nie spalamy tak dużo kalorii jak wcześniej. Rozwiązaniem na odzyskanie figury sprzed ciąży może być liposukcja.

Liposukcja – sposób na nadmiar tkanki tłuszczowej

Zabieg liposukcji pozwala na skuteczne wyszczuplenie obszarów z nadmiarem tkanki tłuszczowej. W Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy przeprowadza się różne rodzaje liposukcji. Jedną z nich jest Body Jet – pierwsze na świecie urządzenie wykorzystujące techniką WAL (water-jet assisted liposuction). Ten unikalny zabieg wypłukania zbędnych komórek tłuszczowych przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od decyzji anestezjologa. Do tkanek tłuszczowych za pomocą kaniuli wprowadza się roztwór wodny pod ciśnieniem, uwalnia on komórki tłuszczowe z tkanki łącznej (nie narusza jednocześnie nerwów i naczyń krwionośnych). Ta sama kaniula odsysa nadmiar tłuszczu, dzięki czemu organizm nie musi sam się go pozbywać.

Liposukcja Body Jet – zalety

  • bezpieczeństwo – urządzenie posiada certyfikat FDA wydany w 2008 roku przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków,
  • komfort – zabieg Body Jet jest dużo mniej inwazyjny niż klasyczna liposukcja, w odsysanym tłuszczu jest znacznie mniej krwi, dzięki temu obrzęki są o wiele mniejsze.

Body Jet – efekty

Efekty są widoczne od razu, pozwalają zauważyć precyzyjne wymodelowanie sylwetki:

  • usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej,
  • zmniejszenie obwodu brzucha.

Liposukcję Body Jet można przeprowadzić zarówno po naturalnym porodzie, jak i cesarskim cięciu. Można ją połączyć również z zabiegiem usunięcia nadmiaru skóry.

Przeciwwskazania

  • cukrzyca,
  • nadciśnienie,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby serca,
  • stany zapalne skóry,
  • niewydolność nerek i wątroby.

Przeszczep tkanki tłuszczowej Lipotransfer– modelowanie piersi

Lipotransfer to bezpieczna i skuteczna metoda modelowania ciała oraz twarzy. Należy podkreślić, że tłuszcz odessany podczas liposukcji może zostać wykorzystany jako materiał do przeszczepu w inne okolice, np. piersi, które po karmieniu utraciły objętość i jędrność. Odessane komórki tłuszczowe są prawie nieuszkodzone i zachowują swoje właściwości, dzięki czemu mogą stanowić naturalny materiał wypełniający. Zabieg reimplantacji komórek macierzystych pobranych z tłuszczu przeprowadza się podczas jednego zabiegu połączonego z odsysaniem tłuszczu. Po odpowiedniej selekcji komórek, poprzez niewielkie nakłucia, bardzo cienkimi kaniulami wstrzykuje się komórki tłuszczowe. Nie zaleca się wykonywania przeszczepu tkanki tłuszczowej u osób palących oraz kobiet podczas miesiączkowania.

Liposukcja Body Jet, stosująca strumień wody do wypłukiwania komórek tłuszczowych, to jedna z najbardziej innowacyjnych metod w chirurgii estetycznej. To duża skuteczność a mała inwazyjność. Efekty, jakie daje, są rewelacyjne. Więcej o zabiegu na stronie: Body Jet – Centrum Medyczne Bieńkowski.