nici liftingujace efekty

Jakie są rodzaje zmarszczek?

Nie ma chyba takiej osoby, która cieszyłaby się z przybywających jej zmarszczek. To znaki upływających lat, uciekającej młodości. Pojawiają się na twarzy, dłoniach, stopach, szyi, dekolcie… właściwie na całym ciele. Nadają twarzy surowy i poważny wyraz, choć paradoksalnie, często powstają od częstego śmiania się. Co tak naprawdę przyczynia się do powstawania zmarszczek i czy wszystkie powstają w ten sam sposób?

Przyczyny powstawania zmarszczek

  • Pod wpływem wieku następuje spadek poziomu witamin wspomagających naturalne odnawianie się włókien kolagenowych, zmienia się budowa cząsteczek kolagenu, przez co następuje utrata elastyczności tkanki;
  • zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego w organizmie, a co za tym idzie, spadek stopnia nawilżenia skóry;
  • zmniejszanie się ilości gruczołów łojowych i postępujące wysychanie oraz wiotczenie skóry;
  • działanie promieni słonecznych;
  • mimika.

Tworzenie się zmarszczek jest wynikiem różnych procesów i właśnie ze względu na przyczynę powstawania wyróżniamy ich różne rodzaje.

Jakie są rodzaje zmarszczek?

  • Zmarszczki mimiczne – najbardziej ,,popularny”, znany każdemu rodzaj zmarszczek. Zaliczane do grupy zmarszczek dynamicznych, czyli spowodowanych ruchami mięśni twarzy. Pojawiają się jako pierwsze, bo już ok. 25 roku życia w rejonach, które pracują najaktywniej podczas wyrażania emocji – kąciki oczu (,,kurze łapki”), okolice ust i policzków podczas śmiechu, czoło i okolice brwi w czasie zdenerwowania czy intensywnego myślenia.
  • Zmarszczki grawitacyjne – jak wskazuje nazwa, pochodzą od utraty napięcia w skórze i oddziaływania na nią grawitacji, czyli najprościej mówiąc – kierowaniu się płatów skóry ku dołowi. Ten rodzaj zmarszczek nie dotyczy tylko twarzy, lecz także szyi, dekoltu, dłoni i stóp.
  • Zmarszczki posłoneczne – promienie słoneczne padające na naszą skórę powodują uszkodzenie jej macierzy, w szczególności włókien elastycznych. Dla tych zmarszczek również charakterystyczne są liczne przebarwienia pojawiające się na skórze.
  • Zmarszki liniowe – pojawiają się na skórze wskutek zbyt małej ilości naturalnego czynnika nawilżającego (NMF). Ich występowanie jest powszechne u osób z suchą cerą, niezależne od wieku. Można im przeciwdziałać dość łatwo, bo za pomocą systematycznego nawilżania skóry odpowiednimi kremami.
  • Zmarszczki senne – zaliczane do grupy zmarszczek statycznych. Pojawiają się przez nieodpowiednie ułożenie skóry podczas snu, występują u każdego i ich zwalczanie jest praktycznie niemożliwe, ponieważ nie możemy kontrolować swojego ciała, gdy śpimy.

Lifting  – czy stanowi odpowiedź na zmarszczki?

Lifting stanowi pewne rozwiązanie dla zmarszczek, ale nie jest metodą na zatrzymanie procesu starzenia skóry. Klasyczny lifting, wykonywany poprzez nacięcia przy skroniach i naciągnięcie skóry, zapewnia efekt ogólnej poprawy wyglądu twarzy, napięcia skóry i odmłodzenia. Jeśli chcesz uzyskać bardziej precyzyjny efekt znacznie łagodniejszym sposobem możesz zdecydować się na lifting środkowej części twarzy. Tę metodę polecają również eksperci z Centrum Medycznego Bieńkowski. Lifting środkowej części twarzy za pomocą nici Silhouette lub Spring Tread zapewnia precyzyjną kontrolę nad operowanym obszarem skóry. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ uzyskujemy wielopunktowy kontakt tkanki z nicią, a więc istnieje mniejsze ryzyko zsunięcia. Implanty, które aplikowane są w trakcie zabiegu, ulegają całkowitej resorpcji po 12 miesiącach lub pozostaja na stałe. Lifting środkowej części twarzy jest polecany głównie w przypadku chęci poprawy linii łuków jarzmowych i policzków – jest dedykowany pacjentom w średnim wieku z niezbyt nasilonymi objawami opadania tkanek.

Oczywiście, lifting to tylko jedna z metod walki ze zmarszczkami, ale jednocześnie to metoda najszybsza i najtrwalsza. Więcej informacji na temat pełnego liftingu i liftingu środkowej części twarzy znajdziemy na www.wbienkowski.pl