Wymiana endoprotez

wymiana implantow
Panie decydujące się na rekonstrukcję lub powiększenie piersi często zastanawiają się, czy tego typu operacja wymaga powtórzeń i wymiany implantów. Jak się okazuje, wszystko zależy od rodzaju implantu, na jaki się zdecydujemy i odpowiednio wykonanej operacji.

Z jakich implantów możemy wybierać?

Obecnie największą popularnością cieszą się implanty silikonowe oraz solne. Te pierwsze znane już od lat 60. XX wieku wypełnione są specjalnym, bezpiecznym dla ludzkiego organizmu tworzywem silikonowym, który imituje kształt i wielkość naturalnych piersi.
Implanty solne wypełnione są solą fizjologiczną, dlatego wydają się bardziej bezpieczne, mimo to mają jedną niezwykle znaczącą wadę, tego typu implanty bardzo łatwo się odkształcają. Niezależnie od tworzywa endoprotezy piersi mogą być okrągłe lub w kształcie łezki.

Kiedy należy wymienić implanty?

  • Gdy skończy się ich termin ważności

Niektóre endoprotezy mają dożywotnią gwarancję, co sprawia, że ich wymiana nie jest niezbędna, jednak zdarzają się też takie o np. 10-letniej gwarancji, po tym czasie znacząco spada ich jakość i mogą stać się niebezpieczne dla zdrowia, dlatego należy je wymienić.

  • W przypadku uszkodzenia implantu

Pęknięcia endoprotez mogą być spowodowane np. wypadkiem samochodowym lub nieszczęśliwym upadkiem. W przypadku implantów solnych tego typu uszkodzenie jest od razu widoczne, endoprotezy silikonowe wypełnione są żelem, który powoli wydostaje się z “kieszonki” protezy, dlatego zaniepokoić nas powinien ból oraz obrzęk piersi.

  • Gdy pojawi się zakażenie

Wszelkie infekcje dużo łatwiej rozwijają się w przypadku implantów solnych, może się wtedy pojawić torebka włóknista, która napiera na implant, zniekształcając pierś, czemu towarzyszy ból.

  • Uszkodzenie zastawki

Ten problem dotyczy jedynie implantów solnych. Wymiana jest niezbędna, gdy dochodzi do uszkodzenia zastawki, którą wprowadzono sól.

  • Źle dobrany implant

Zwykle z tym problemem można się spotkać, gdy oszczędzamy na zabiegu i wybieramy klinikę ze słabą reputacją. Implant o źle dobranym kształcie, umieszczony za płytko lub zbyt głęboko jeszcze bardziej deformuje biust.

  • Gdy endoproteza zostanie odrzucona przez organizm

Nie zdarza się to często, jednak może dojść do sytuacji, że organizm pacjenta odrzuci wszelkie modele implantów, w takim momencie należy zastanowić się nad innymi możliwościami powiększenia piersi.

  • W momencie, gdy pacjentka nie jest zadowolona z efektów

Jeśli z jakichś powodów uzyskany efekt nie spełnia Twoich oczekiwań, skonsultuj się z naszymi specjalistami!