Transfer tłuszczu – piersi

powiekszanie biustu bydgoszcz

Pełny, obfity i przede wszystkim jędrny biust jest odwiecznym symbolem kobiecości, nic więc dziwnego, że panie cierpiące z powodu zaburzeń rozwoju piersi decydują się skorzystać z pomocy doświadczonych chirurgów.  Chociaż piersi powiększać można wieloma metodami, obecnie najbezpieczniejszy jest specjalistyczny zabieg lipolilftingu piersi.

Lipolifting piersi to zabieg chirurgiczny polegający na przeszczepie komórek tłuszczowych z wybranego miejsca w ciele do piersi pacjentki.

Jak wygląda zabieg lipoliftingu piersi?

Każda operacja przeszczepu tłuszczu składa się z trzech niezbędnych etapów:

1.gLiposukcja

Odsysanie tłuszczu znane jest w świecie chirurgii plastycznej od wielu lat i od dłuższego czasu jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów plastycznych na świecie. Procedura polega na wykonaniu w skórze ud, pośladków lub brzucha  nacięć, przez które następnie za pomocą specjalnej maszyny odessany zostaje tłuszcz. Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

2. Przygotowanie tkanki tłuszczowej

Nim tłuszcz zostanie zaaplikowany w piersi pacjentki, niezbędne jest jego oczyszczenie. Pobrana tkanka umieszczona zostaje w wirówce, gdzie od komórek macierzystych i pełnowartościowych komórek tłuszczowych odseparowana zostaje zbędna woda i obumarłe komórki.

3.gPrzeszczep

Gdy tkanki są już odpowiednio przygotowane, należy zaaplikować je w piersi pacjentki. Zabieg ten przebiega z użyciem cienkiej kaniuli (wenflon), którą wprowadza się pomiędzy skórę a gruczoł piersiowy.

Wszystkie trzy etapy przeprowadzane są jednego dnia, podczas tej samej wizyty w centrum medycznym.

Jakich efektów możemy się spodziewać po lipoliftingu piersi?

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet pragnących powiększenia i ujędrnienia swojego biustu. Dzięki zastosowaniu podczas procedury komórek pobrany bezpośrednio od pacjenta ryzyko odrzucenia przeszczepu lub reakcji alergicznych zostało całkowicie zminimalizowane.Podczas jednej operacji piersi zostają wypełnione, ujędrnione, a także idealnie wymodelowana, dodatkowo dzięki liposukcji dochodzi do wyszczuplenia partii ciała, z których pobrana została tkanka. Efekty zabiegu są praktycznie natychmiastowe, jednak podczas procesu gojenia organizm wchłania ok. 25% przeszczepionej tkanki, pozostałe komórki zostają na stałe w nowym miejscu.

Zalecenia pozabiegowe

By piersi odpowiednio się zagoiły i zachowały oczekiwany kształt, niezbędne jest noszenie przez pacjentkę specjalnego biustonosza korekcyjnego przez okres ok. 15 dni. W trakcie pierwszych dwóch tygodniu od zabiegu całkowicie zakazany jest wysiłek fizyczny, wystawianie biustu na działanie wysokich temperatur oraz gorące kąpiele. Przez pierwszy tydzień należy też unikać spania na miejscach poddanych zabiegowi.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy oraz problemy kardiologiczne,
  • duszności,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • infekcje ropne skóry,
  • negatywne wyniki badań wstępnych.