POWIĘKSZANIE PIERSI PRZY POMOCY IMPLANTÓW

Piękny i jędrny biust jest bardzo ważny dla każdej kobiety. Niestety nie każda Pani może cieszyć się tym atrybutem. Chirurgiczne powiększanie piersi przy pomocy implantów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, a zarazem jednym z najbardziej efektownych zabiegów. Odpowiednio dobrane implanty w połączeniu z doświadczeniem i precyzją chirurga pozwalają pacjentkom cieszyć się z uzyskania optymalnego rozmiaru i kształtu piersi.

Zabieg powiększenia piersi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, trwa około1-2 godzin a jego efekt ostateczny jest uzależniony nie tylko od wielkości i kształtu implantu, ale także od ilości tkanki gruczołowej i tłuszczowej danej pacjentki oraz techniki wykonanego cięcia. Jest kilka technik wykonania nacięcia przy tego typu zabiegach: nacięcie w dole pachowym, nacięcie wokół brodawki, cięcie w fałdzie podpiersiowym.

Zabieg powiększenia piersi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, trwa około 1-2 godzin, a jego efekt ostateczny jest uzależniony nie tylko od wielkości i kształtu implantu, ale także od ilości tkanki gruczołowej i tłuszczowej danej pacjentki oraz techniki wykonanego cięcia. Jest kilka  sposobów wykonania nacięcia przy tego typu zabiegach: nacięcie w dole pachowym, nacięcie wokół brodawki, cięcie w fałdzie podpiersiowym. W czasie zabiegu powiększania piersi implanty mogą być umieszczone zarówno pod mięśniem na klatce piersiowej, jak i pod gruczołem. Miejsce umieszczenia implantu i wybór najlepszej dla Ciebie metody zabiegu jest jednym z tematów, które nasi lekarze mogą z Tobą omówić przed zabiegiem. Każde cięcie chirurgiczne pozostawia po sobie ślad w postaci blizny, tak samo jest w przypadku zabiegu powiększania piersi, jednak efekt rekompensuje wszystko. Specjaliści wykonujący zabieg w Centrum Medycznym Bieńkowski, dokładają wszelkich starań, aby ślad po zabiegu był jak najmniej widoczny, a pacjentka mogła w pełni cieszyć się nowym, pełnym i jędrnym biustem.

Przewagi konkurencyjne

Spektakularny efekt

Powiększenie piersi przy pomocy implantów, pozwala na natychmiastową wizualną zmianę kształtu i wielkości piersi.

Bezpieczeństwo

Implanty, które stosujemy podczas zabiegu przeszły szereg wnikliwych badań, które dają gwarancję  spełnienia bardzo wysokich i rygorystycznych standardów kontroli jakości.

Długoterminowa Trwałość

Zabieg powiększania piersi przy pomocy implantów daje kobietom komfort w postaci kształtnych i miękkich piersi na kilka, a nawet kilkanaście lat. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu określonych zaleceń.

Jakie implanty wybrać?

Bardzo ważne jest, aby każda kobieta przed podjęciem decyzji o zabiegu powiększenia piersi miała odpowiednią wiedzę na temat potencjalnego ryzyka i skutków ubocznych tych działań oraz była pewna swoich motywów  i oczekiwań. Wybór implantów piersi jest istotnym elementem całej procedury. Na implant składa się materiał wypełniający (żel silikonowy lub roztwór soli fizjologicznej) zamknięty w silikonowej, elastomerowej powłoce. Rynek implantów medycznych oferuje nam szeroki zakres wyboru. Implanty piersiowe mogą mieć kształt owalny, okrągły lub konturowany, a dostępne są w kilkunastu typach i rozmiarach. Specjaliści naszego centrum pracują na implantach produkowanych przez dwie zaufane firmy: Motiva Implants i Mentor.

Motiva implants

Implanty Motiva to doskonałe rozwiązanie dla kobiet ceniących sobie nie tylko komfort, ale również doskonały efekt wizualny w postaci kształtnych, miękkich i naturalnie prezentujących się piersi. Szeroki wybór implantów Motiva sprawia, że każda z pań z pewnością wybierze implanty, o jakich marzy. Dzięki wysokim wskaźnikom szczelności oraz miękkiemu wypełnieniu implanty piersi od firmy Motiva zachowują swój niezmienny, perfekcyjny kształt. Polecane są zatem w szczególności kobietom prowadzącym aktywny tryb życia, które pragną cieszyć się pięknym biustem bez obaw przed powikłaniami. Implanty Motiva odznaczają się potwierdzonymi w licznych badaniach bezpieczeństwem i innowacyjnością. Wykonane z najnowocześniejszych, szczelnych powłok, wypełnione ultramiękkim żelem – zagwarantują ich wytrzymałość i naturalny wygląd.

Dlaczego Motiva?

 • Najwyższe normy jakości – Jest to silikon klasy medycznej, który można wszczepić na długo. Substancja ta przeszła intensywne testy chemiczne, fizyczne i biologiczne, przeprowadzone przez Amerykańską Agencję Federalną ds. Żywności i Leków.
 • Bezpieczeństwo – Wytrzymałość na rozciąganie powłoki na poziomie 350% minimalnej wartości wymaganej przez FDA. Rozszerzony profil bezpieczeństwa, zgodny z europejskimi i amerykańskimi normami w tym z normą ISO 11737-1:2006 Standard.
 • Nowoczesność i wygoda – Ultra miękki, stabilny w formie żel wypełniający, pozwalający na zachowanie kształtu, miękkości oraz naturalnego wyglądu.

Drogie pacjentki więcej informacji pod adresem:www.motivaimplants.com

MENTOR

Mentor jest amerykańską marką zajmującą się produkcją implantów piersiowych od 1969 roku. Implanty Mentor cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony pacjentek, nie tylko ze względu na staż w branży medycznej, ale również z uwagi na szeroki wybór rozmiarów, kształtów i profili.   Dzięki temu model implantu będzie precyzyjnie dobrany do Twojej sylwetki, oczekiwań i kształtu biustu. Porozmawiaj z lekarzem o wszystkich dostępnych możliwościach. Produkty firmy Mentor zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających kobiet. Implanty wypełnione żelem wykorzystują spoistą substancję, która wyczuwalna jest tak samo jak typowa tkanka piersi. Firma Mentor oferuje implanty o trzech różnych stopniach spoistości wypełniającego materiału: standardowy, średni i wysoki. Wszystko po to, aby zaspokoić potrzeby każdej kobiety.

Dlaczego Mentor? 

 • Doświadczenie  Firma Mentor to czterdziestoletnie doświadczenie w produkcji protez piersiowych. Mentor zaopatruje w implanty piersiowe kliniki chirurgii plastycznej na całym świecie, a rocznie produkuje ich ponad 1000000 sztuk.
 • Różnorodność  Dzięki ofercie firmy Mentor specjaliści mają do dyspozycji szeroki wybór implantów dla konkretnych pacjentek, dostosowanych do ich typu sylwetki i realnych oczekiwań.
 • Bezpieczeństwo  Mentor jest jednym z trzech amerykańskich producentów protez piersiowych, który posiada zezwolenie FDA (Food and Drug Administration) na sprzedaż protez silikonowych w USA. Proces produkcji spełnia wszelkie rygorystyczne wymagania jakościowe i przeszedł pozytywnie testy bezpieczeństwa również w kontekście norm europejskich.

Przygotowanie do operacji

Droga Pacjentko, podczas wizyty konsultacyjnej chirurg musi upewnić się, czy Twój stan zdrowia umożliwia przeprowadzenie zabiegu, a także ustalić, jakie są Twoje oczekiwania względem finalnego efektu. Będzie też chciał dowiedzieć się, czy otrzymałaś wszelkie informacje dotyczące ryzyka, które niesie za sobą zabieg, oraz czy wiesz, ile będzie trwał w przybliżeniu okres rekonwalescencji. Po dokładnym wymierzeniu parametrów Twoich piersi lekarz dobierze odpowiedni rozmiar i kształt implantów oraz zadecyduje o ich umiejscowieniu

Lista niezbędnych badań do wykonania zabiegu

 • morfologia,
 • płytki krwi,
 • jonogram
 • układ krzepnięcia (APTT i INR),
 • glukoza
 • HBS-antygen
 • HCV-przeciwciała
 • USG piersi (wynik nie starszy niż sprzed sześciu miesięcy)

Zdarza się, że lekarz zleca wykonanie dodatkowych badań w przypadku obciążeń zdrowotnych, które mogłyby stać się przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Zalecana jest wtedy również konsultacja ze specjalistą i ścisłe przestrzeganie wytycznych lekarza prowadzącego. Prosimy także, by nie odstawiać leków przyjmowanych regularnie (np. w związku z nadciśnieniem, zaburzeniami endokrynologicznymi czy depresją itp.)

Zalecenia szczegółowe:

 1. Pacjent jest zobowiązany do wykonania badań krwi dwa tygodnie przed zabiegiem i dostarczenie ich – albo drogą mailową (recepcja.cmb@gmail.com), albo osobiście do recepcji Centrum Medycznego Bieńkowski.
 2. Dwa tygodnie przed zabiegiem konieczne jest również wstrzymanie się od używania pochodnych aspiryny tj. acardu, polocardu i tym podobnych leków.
 3. Dzień przed zabiegiem zaleca się dietę lekkostrawną.
 4. Zaleca się też udostępnienie podczas zabiegu paznokcia palca wskazującego bez lakieru, tipsów lub hybrydy.
 5. Wskazane jest też nabycie przez pacjentkę w dniu zabiegu specjalistycznego biustonosza. Jest on dostępny w recepcji kliniki
 6. W dniu zabiegu pacjentka stawia się w klinice w umówionym terminie na czczo. Chirurg raz jeszcze omawia z pacjentką cel zabiegu i sposób jego wykonania oraz analizuje wyniki badań. Anestezjolog przeprowadza wywiad związany ze stanem zdrowia i rodzajem znieczulenia (wskazane jest przyniesienie ze sobą oprócz wyników badań również dokumentacji medycznej dotyczącej przebytych chorób lub uczuleń).
 7. Pacjentka podpisuje oświadczenie o tym, że nie jadła i nie piła minimum sześć godzin przed zabiegiem, a następnie świadomie składa podpis w stosownym dokumencie (zgoda na zabieg) po dokładnym zapoznaniu się z jej treścią. Następnie pacjentka udaje się wraz z pielęgniarką do swojego pokoju, z którego zostanie przewieziona na salę operacyjną.

Zalecenia pooperacyjne

 1. Po zabiegu pacjentka zostaje na oddziale pod opieką wykwalifikowanego personelu aż do dnia następnego.
 2. W pierwszej dobie po operacji chirurg przeprowadza kontrolę pooperacyjną i zmienia opatrunek.
 3. Po zabiegu należy nosić specjalny stanik pooperacyjny przez okres około 3-4 tygodni.
 4. W razie potrzeby należy przyjmować zalecone przez chirurga leki przeciwbólowe oraz antybiotyki.
 5. Należy przestrzegać terminów wcześniej zaleconych i ustalonych wizyt kontrolnych.
 6. Przez okres 2-3 tygodni Pacjentka zobowiązana jest ograniczyć wysiłek fizyczny (szczególnie podnoszenie rąk) w ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu. Konieczne jest też zapewnienie sobie pomocy w domu i w opiece nad dziećmi.
 7. Powrót do codziennych czynności i wykonywania lekkiej pracy domowej następuje najczęściej po 10-14 dniach od zabiegu.
 8. W ciągu pierwszego miesiąca po operacji należy być ostrożnym podczas współżycia seksualnego.
 9. Po trzech miesiącach wynik zabiegu powiększenia piersi implantami uważany jest za trwały.
 10. Pacjentki po wszczepieniu implantów piersiowych nie mogą poddać się diatermii (terapeutyczne głębokie przegrzanie organów przy pomocy pola elektrycznego lub magnetycznego wysokiej częstotliwości). Mogłoby to spowodować skrajne rozgrzanie implantu, wewnętrzne poparzenia i ryzyko pęknięcia implantu.
 11. Okres rekonwalescencji trwa około 14 dni.
 12. Efekty uboczne: czasowe odczucie bólu, opuchnięcia i zasinienie, zwiększona wrażliwość na dotyk. Z czasem dolegliwości znikają.
 13. Dwa tygodnie po operacji można rozpocząć terapię niwelowania blizn przy pomocy specjalistycznych plastrów lub żelu, zaleconych przez chirurga.

Przeciwwskazania do operacji

 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • nieuregulowana cukrzyca
 • infekcja ropna skóry i śluzówek
 • skazy naczyniowe
 • ciężkie zaburzenia funkcji nerek
 • poważne schorzenia wątroby
 • infekcje ogólnoustrojowe
 • złe wyniki badań obowiązkowych zleconych przez chirurga
 • ciąża
 • choroby układowe.

Obszary zabiegowe

1
2
3
1

nacięcie w dole pachowym

2

nacięcie wokół brodawki

3

nacięcie w fałdzie podpiersiowym