Podciąganie piersi

Podniesienie piersi (mastopexia) to zabieg przeznaczony dla kobiet, które z powodu np. dużej utraty wagi, ciąży, czy też postępujących procesów starzenia mierzą się z opadającym i pozbawionym jędrności biustem.

Jak wygląda operacja?

Zabieg podniesienia biustu może być wykonywany na dwa sposoby:

  1. Mniej inwazyjnie- metoda implantacyjna, implant piersiowy wprowadzony zostaje do pustego gruczołu piersiowego. Dzięki tej metodzie jednocześnie podnosimy piersi i nadajemy im oczekiwany kształt. Sposób mało inwazyjny polecany jest paniom, których opadanie piersi jest niewielkie.
  2. Inwazyjnie- usunięciu nadmiaru luźnej skóry piersi i podszyciu gruczołu piersiowego. Metoda ta przeznaczona jest kobietom z poważnym opadaniem.

Techniki zabiegu podnoszenie piersi

Operacje wykonuje się jednym z trzech rodzajów cięć:

  • w kształcie odwróconej litery T (wokół otoczki, pionowe od otoczki do bruzdy pod piersią i wzdłuż fałdu podpiersiowego),
  • w kształcie klucza (wokół otoczki i pionowe od otoczki do bruzdy pod piersią),
  • jedynie wokół otoczki.

pomniejszanie piersi2

Zalecenia pozabiegowe

Cała procedura trwa najczęściej 2-3 godziny. Po operacji przez ok. 4 tygodnie należy nosić specjalny stanik medyczny, w tym czasie trzeba unikać sportu oraz wysiłku fizycznego (także prac domowych). Sauna i solarium są całkowicie zakazane przez pierwsze pół roku po operacji.

Jak się przygotować do zabiegu?

Najważniejsza jest pierwsza konsultacja lekarska, podczas której należy dokładnie omówić swoje oczekiwania z lekarzem prowadzącym przeprowadzającym wstępne badanie. Chirurg skieruje Cię na dodatkowe badania, może to być np. mammografia, badania USG lub EKG klatki piersiowej. Pozytywne wyniki badań pozwolą na zakwalifikowanie się do zabiegu.

Osoby zakwalifikowane zobowiązane są:

  • rzucić palenie przynajmniej cztery tygodnie przed zabiegiem,
  • przestać zażywać aspirynę i jej pochodne na dwa tygodnie przed zabiegiem.

Efekty

pomniejszanie piersi3