Azac Peel w starciu z cerą trądzikową. Pielęgnacja skóry z problemami
Choć wydaje się, że kłopoty z cerą zarezerwowane są dla nastolatków czy osób w okresie pokwitania, niestety rzeczywistość bywa inna. Cera trądzikowa może być problemem niezależnie od wieku, a brzydkie zmiany mogą towarzyszyć nam latami. Zdarza się również i tak, że stosowane metody nie są skuteczne, preparaty nie pomagają, a zmiany tkwią na miejscu. Kłopoty z cerą potrafią skutecznie popsuć nasze samopoczucie, sprawić, że swoje kontakty towarzyskie ograniczamy do minimum. W takich sytuacjach warto ratować się zabiegami z dziedziny kosmetologii, które mogą skutecznie eliminować problem. Jednym z takich działań, które poprawiają stan skóry, jest peeling kwasem azelainowym, zabieg Azac Peel. Terapia jest skuteczna w przypadku trądziku pospolitego i różowatego, ale również problemów cery naczynkowej, tłustej, ze skłonnością do łojotoku. Zabieg pomaga zwalczać przykre objawy towarzyszące chorobom skóry, działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie. Dodatkowo rozjaśnia przebarwienia, nawilża i wygładza skórę.
Peeling na kłopoty z cerą
Azac Peeling to dwuetapowy peeling, do którego używa się kwasu azelainowego, salicylowego i migdałowego. Kwasy uzupełniają się wzajemnie, działając na skórę wielotorowo. Kwasy działają bakteriostatycznie, przeciwzapalnie, regulując produkcję sebum i proces rogowacenia. Kwas migdałowy złuszcza skórę, zwiększa jej jędrność i elastyczność, a przy okazji kontroluje florę bakteryjną. Kwas salicylowy działa przeciwzapalnie, a witamina B3 przyspiesza gojenie i regenerację skóry, niwelując jednocześnie zmiany trądzikowe. Kwas azelainowy jest kwasem całorocznym, co oznacza, że peelingi można wykonywać niezależnie od pory roku. Terapia Azac Peel jest także zabiegiem alternatywnym dla wszystkich osób, które nie mogą wykonywać zabiegów z użyciem retinolu (źle go tolerują). Azac Peel walczy z niedoskonałościami skóry, a przy okazji przeciwdziała starzeniu skóry. Warto więc po niego sięgać nie tylko wtedy, gdy borykamy się z problemem cery trądzikowej.
Procedura peelingu
Zabieg jest bezpieczny i nie musisz obawiać się silnego złuszczania. Preparat zostaje naniesiony na skórę twarzy przez kosmetologa, a następnie zmyty przez pacjenta już w domu. Zabieg trwa około 30–45 minut i nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Peeling zostaje na twarzy przez około 6–8 godzin, w zależności od problemu i zaleceń kosmetologa. Bezpośrednio po zmyciu peelingu skóra może być zaczerwieniona i swędząca przez kilkanaście minut. Po kilku dniach mogą pojawić się pewne niedoskonałości na skórze w postaci grudek i wyprysków, mijają one jednak samoczynnie, są jedynie efektem procesu oczyszczania. Przez kilka dni po wykonaniu peelingu zaleca się stosowanie specjalnego kremu oraz fotoprotekcji. Przez 24 godziny należy unikać wysiłku fizycznego, basenu i sauny. Peeling przynosi najlepsze rezultaty, kiedy wykonana zostanie cała seria zabiegów (4–6 raz w miesiącu).
Kiedy nie można wykonać zabiegu Azac Peel?
Niestety nie zawsze można skorzystać z dobrodziejstw peelingu kwasami. Przeciwwskazaniem jest okres ciąży i karmienia piersią. Z terapii należy zrezygnować, jeśli na skórze rozwinęły się stany zapalne lub zmiany o charakterze bakteryjnym, wirusowym, grzybiczym czy nowotworowym. Z zabiegu wyklucza również alergia na składniki preparatu oraz zabiegi chirurgiczne, które odbyły się w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Przed planowanym peelingiem nie należy wykonywać pewnych zabiegów: laseroterapii, dermabrazji czy depilacji. Aby efekty były rzeczywiście zachwycające, należy pamiętać o zaleceniach kosmetologa, zarówno tych dotyczących przygotowań do terapii, jak i tych mówiących o postępowaniu po peelingu.
Jeśli cierpisz z powodu trądziku lub po prostu chcesz poprawić wygląd swojej skóry i oczyścić ją dogłębnie, wypróbuj Azac Peel. Zapisz się na konsultację do nas. Wejdź na stronę https://www.wbienkowski.pl i sprawdź szczegóły!