OKULISTYKA

Od 1.01.2009 współpracujący z nami Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowowtnej LAM MED wykonuje zabiegi usunięcia zaćmy w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zabiegi te są całkowicie bezpłatne. W celu zarejestrowania się na wizytę konsultacyjną proszę dzwonić pod nr rejestracji LAM MED

tel. 0 781 70 70 14

      0 781 70 70 15
USUNIĘCIE ZAĆMY METODĄ FAKOEMULSYFIKACJI Z WSZCZEPIENIEM SZTUCZNEJ SOCZEWKI
ZAĆMA - objawy i przyczyny powstawania
Zaćma (katarakta) to zmętnienie soczewki oka, które w różnym stopniu może upośledzać ostrość widzenia. W zdrowym oku soczewka jest całkowicie przeźroczysta i wpadające do oka promienie świetlne docierają bez przeszkód do siatkówki. Przy zaćmie, zmętnienia stanowią przeszkodę dla prawidłowego widzenia. Taką sytuację można porównać do patrzenia przez mocno zabrudzoną szybę.

Pierwszym objawem może być nieostre widzenie, pojawia się także zjawisko olśnienia przy patrzeniu na źródła światła. Sygnałem świadczącym o początkach zaćmy może być także konieczność częstej zmiany okularów oraz problem z dobraniem odpowiedniej korekcji. W miarę postępu choroby, pogarsza się ostrość widzenia a kolory stają się wyblakłe. W skrajnych przypadkach, następuje znaczne upośledzenie widzenia - widać najwyżej kontury przedmiotów. Zaćma nie boli, nie swędzi, nie powoduje również zaczerwienienia lub łzawienia.

W zdecydowanej większości przypadków, choroba rozwija się wraz ze starzeniem się organizmu. Mówimy wówczas o tzw. zaćmie starczej. Rzadko może mieć charakter wrodzony, ale wtedy obserwuje się ją już bezpośrednio po urodzeniu dziecka. Zaćma wrodzona może być wynikiem przebytych przez matkę w czasie ciąży chorób, a także może mieć uwarunkowania genetyczne. Zaćma występuje też jako powikłanie niektórych chorób ogólnych (np. cukrzyca czy tężyczka) lub chorób samego oka (zapalenie błony naczyniowej). Mowimy wówczas o zaćmie powikłanej. Stwierdzono również, iż niektóre leki (np. długotrwale stosowane sterydy) oraz przebywanie w zasięgu promieniowania jonizującego lub podczerwonego (wysokie temperatury) powodują występowanie zaćmy. Przyczyną zaćmy może być także uraz oka.
ZAĆMA - leczenie
Stosowanie kropli, mających powstrzymać rozwój choroby, jest mało skutecze. Zaćmę wyleczyć można wyłącznie metodą chirurgiczną. Obecnie najnowocześniejszym sposobem jest fakoemulsyfikacja, czyli ultradźwiękowe rozdrobnienie zmętniałej soczewki. Zabieg wymaga wykonania niewielkiego cięcia w rogówce, a podczas zabiegu wszczepia się sztuczną soczewkę, pozwalającą na dobre widzenie bez konieczności używania silnych szkieł. Operacja trwa ok. 20 minut i jest bezbolesna..

W większości przypadków możliwe jest przeprowadzenie zabiegu usunięcia zaćmy w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent już 2 godziny po zabiegu może powrócic do domu. Dzień po zabiegu konieczne jest badanie kontrolne. Osoba operowana może samodzielnie chodzić i wykonywać podstawowe czynności. Kilka dni po zabiegu możliwy jest powrót do wcześniejszego trybu życia.
ZAĆMA - leczenie

Centrum Chirurgiczne - Chirurgia Plastyczna Bieńkowski Spółka z o. o. z siedzibą w Bydgoszczy
adres: ulica Drawska 1, 85-701 Bydgoszcz;
dane rejestrowe: Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego;
KRS 0000154822;
NIP 554-25-26-422;
kapitał zakładowy: 50.000,- zł;

Wpłaty tylko i wyłącznie ZALICZEK na zabiegi prosimy o wpłacanie na nr konta: Bank BGŻ 55 2030 0045 1110 0000 0140 1250

Na numer konta prosimy wpłacać zapłaty ZA ZABIEGI (nie wpłacać zaliczek) lub faktury: Bank BGŻ 67 2030 0045 1110 0000 0047 1580

INFORMACJA DODATKOWA
Ustalenie terminu zabiegu wiąże się z wpłatą kwoty gwarancyjnej w wysokości 10% wartości zabiegu. Rezerwacja terminu może zostać anulowana telefonicznie lub bezpośrednio w Klinice powołując się na numer dowodu wpłaty. Anulowanie rezerwacji na mniej niż 72 godziny przed terminem zabiegu i nie zgłoszenie się w terminie zabiegu, powoduje obciążenie w postaci przepadnięcia kwoty gwarancyjnej. W przypadku anulowania rezerwacji na 72 godziny lub więcej przed uzgodnionym terminem zabiegu Centrum zwraca kwotę pobraną jako gwarancję rezerwacji na rachunek bankowy wskazany przez Klienta lub dokonuje wypłaty gotówką po okazaniu dowodu wpłaty.

Istnieje możliwość opłacania zabiegów w ratach.

SSNTANDER
MakNet