BODY JET ® - liposukcja.

Zabieg Body Jet przeprowadzamy jest w naszej Klinice zarówno w znieczuleniu miejscowym techniką tumescent z wykorzystaniem specjalnego urządzenia do znieczulenia miejscowego, tak aby pacjent nie odczuwał bólu podczas zabiegu i aby nie była konieczna obecność anestezjologa. Jak również w znieczuleniu ogólnym. Zależy to od wielu czynników jakie wybieramy znieczulenie między innymi od:
 • Rozległości zabiegu
 • Ogólnego stanu zdrowia pacjenta
 • Wykonywania jednoczesnego przeszczepu tkanki tłuszczowej w inne okolice.

Co to jest Body Jet ® i na czym polega jego przewaga nad innymi inwazyjnymi metodami usuwania tkanki tłuszczowej?
Body Jet ® to pierwsze na świecie urządzenie, wykorzystujące metodę WAL (water-jet assisted liposuction), które stanowi doskonałą alternatywą dla konwencjonalnej, liposukcji. Zabieg Body Jet charakteryzuje się krótszym okresem rekonwalescencji, z uwagi na mniejszą inwazyjność można odessać większe ilości tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, dzięki metodzie Body Jet, możliwa jest reimplantacja tkanki i wykorzystanie jej do modelowania innych partii ciała. Specjalne urządzenie do separacji komórek macierzystych umożliwia zastosowanie tej metody do leczenia innych schorzeń, np. opóźnionego zrostu kości, urazów sportowych czy chorób stawów przebiegających z uszkodzeniem chrząstki stawowej. Body Jet jest doskonałą propozycją dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo i skuteczność.

Na czym polega unikalność zabiegu Body Jet i co oznacza metoda WAL?
Unikalność zabiegu Body Jet ® tkwi w nowatorskiej metodzie WAL (water-jest assisted liposuction). Liposukcja polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem, który jest wprowadzany do organizmu za pomocą kaniuli. Roztwór wnika w przestrzeń międzykomórkową i rozluźnia jej strukturę, nie niszcząc przy tym naczyń krwionośnych lub nerwów, które są delikatnie przemieszczane wraz ze strumieniem roztworu i w ten sposób nie doznają uszkodzeń mechanicznych. Podczas zabiegu lekarz, łagodnymi ruchami, uwalnia adipocyty, czyli komórki tłuszczowe przeznaczone do usunięcia. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego i łagodności ruchów lekarza, liposukcja przebiega bez komplikacji. Po wykonaniu zabiegu płyn jest odessany wraz z komórkami tłuszczowymi za pomocą tej samej kaniuli, za pomocą której był on wpompowany. Taki system aplikacji nie powoduje uszkodzeń mechanicznych tkanki, obrzęków oraz krwiaków. Tkanka tłuszczowa dzięki tej metodzie nadaje się do przeszczepów i izolacji komórek macierzystych w celu ich dalszego wykorzystania.

Zabieg Body Jet

Równocześnie podawany jest płyn, który łączy się z komórkami tłuszczu i jest zasysany i wydalany na zewnątrz.
Wykorzystywany strumień jest podobny do strumienia prysznicowego, dlatego nie rozrywa tkanek. Podczas zabiegu lekarz, łagodnymi ruchami uwalnia adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, które zostaną usunięte. Dzięki nowoczesnemu systemowi znieczulania, oraz delikatnym działaniom lekarza, zabieg jest wysoce bezpieczny i niemalże bezbolesny. Ruch kaniuli uzależniony jest od strumienia płynu i penetruje tylko te miejsca, które są już przygotowane. Nerwy i naczynia krwionośne nie ulegają zniszczeniu, ponieważ są tylko przesuwane wraz ze strumieniem płynu. Po zakończeniu zabiegu, płyn wraz z komórkami tłuszczowymi, jest usuwany z organizmu tą samą kaniulą, za pomocą której został wprowadzony. Jednoczesne podawanie i odsysanie płynu znacznie podnosi bezpieczeństwo zabiegu. Ponieważ płyn nie jest gromadzony w tkance, nie powstają obrzęki ani mechaniczne uszkodzenia tkanki.

Etapy podczas procedury WAL.
 • Wprowadzany jest płyn znieczulający do tkanki tłuszczowej.

  Zabieg Body Jet

 • Podany pod ciśnieniem płyn po połączeniu się z nieuszkodzonymi komórkami tłuszczowymi wydalany jest na zewnątrz.

  Zabieg Body Jet

 • Rezultat zabiegu tj. usunięte komórki tłuszczowe bez naruszania naczyń krwionośnych i nerwów.

  Zabieg Body Jet
Centrum Chirurgiczne - Chirurgia Plastyczna Bieńkowski Spółka z o. o. z siedzibą w Bydgoszczy
adres: ulica Drawska 1, 85-701 Bydgoszcz;
dane rejestrowe: Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego;
KRS 0000154822;
NIP 554-25-26-422;
kapitał zakładowy: 50.000,- zł;

Wpłaty tylko i wyłącznie ZALICZEK na zabiegi prosimy o wpłacanie na nr konta: Bank BGŻ 55 2030 0045 1110 0000 0140 1250

Na numer konta prosimy wpłacać zapłaty ZA ZABIEGI (nie wpłacać zaliczek) lub faktury: Bank BGŻ 67 2030 0045 1110 0000 0047 1580

INFORMACJA DODATKOWA
Ustalenie terminu zabiegu wiąże się z wpłatą kwoty gwarancyjnej w wysokości 10% wartości zabiegu. Rezerwacja terminu może zostać anulowana telefonicznie lub bezpośrednio w Klinice powołując się na numer dowodu wpłaty. Anulowanie rezerwacji na mniej niż 72 godziny przed terminem zabiegu i nie zgłoszenie się w terminie zabiegu, powoduje obciążenie w postaci przepadnięcia kwoty gwarancyjnej. W przypadku anulowania rezerwacji na 72 godziny lub więcej przed uzgodnionym terminem zabiegu Centrum zwraca kwotę pobraną jako gwarancję rezerwacji na rachunek bankowy wskazany przez Klienta lub dokonuje wypłaty gotówką po okazaniu dowodu wpłaty.

Istnieje możliwość opłacania zabiegów w ratach.

SSNTANDER
MakNet