Powiększenie piersi własnym tłuszczem + System BRAVA

Piersi wyglądają naturalnie, nie mają w sobie ciała obcego (protezy silikonowej), a efekt utrzymuje się przez długie lata. Równocześnie przeprowadzona liposukcja modeluje sylwetkę.
(BEAULI - Breast Augmentation by Lipotransfer, lipomodeling, przeszczepianie własnego tłuszczu)
Powiększanie piersi tłuszczem jest procedurą chirurgiczną, podczas której dokonuje się uzupełnienia piersi własną tkanką tłuszczową.

Zabieg augmentacji piersi własnym tłuszczem składa się z dwóch etapów: liposukcji - pobrania tłuszczu i jego przygotowania (poprzez wirowanie i dekantację) oraz odpowiedniego, wielowarstwowego przeszczepienia tłuszczu do piersi.

Powodzenie zabiegu powiększenia piersi przy pomocy własnego tłuszczu zależy od wielu czynników, są to m.in.:
 • wygląd i wielkość piersi przed zabiegiem operacyjnym
 • dostępność tłuszczu (przeszczepić można jedynie własną tkankę)
 • a przede wszystkim od umiejętności i doświadczenia chirurga plastycznego oraz sprzętu, którym dysponuje
Rekomendowanym urządzeniem jest obecnie Body Jet tzw. Water Assist Lipoplasty (WAL). Urządzenie to oprócz niewątpliwych zalet małoinwazyjnej liposukcji, posiada specjalne przystawki do izolacji komórek tłuszczowych oraz najnowszy produkt wchodzący dopiero do zastosowania tzw. kolektor komórek macierzystych. Ich zastosowanie poszerza znacznie możliwości tego sprzetu o zastosowania w innych specjalnościach.
Przygotowanie piersi do przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej przy pomocy Systemu BRAVA
Współczesne trendy w powiększaniu piersi Współczesne trendy w powiększaniu piersi
Urządzenie BRAVA to zewnętrzny ekspander przypominający biustonosz, składający się z pary półsztywnych miseczek. Wytwarzanie podciśnienia w miseczkach urządzenia powoduje delikatne zasysanie piersi. Efektem jest rozciągnięcie tkanki piersi oraz powstanie miejsca dla podawanego w dalszym etapie leczenia tłuszczu. Pacjentka stosuje System w godzinach nocnych (średnio 10 godzin na dobę) najczęściej w okresie jednego miesiąca przed oraz dwa tygodnie po zabiegu (a w przypadku rekonstrukcji cztery tygodnie przed oraz cztery do sześciu tygodni po zabiegu). W ciągu dnia aparat nie jest stosowany, co umożliwia pacjentce pełną aktywność.

Badania wykazały, że połączenie zabiegu przeszczepu tłuszczu z użyciem Systemu BRAVA sprawia, że trwale przeżywa średnio 82% komórek tłuszczowych. W przypadku samego przeszczepu tłuszczu, bez uprzedniego zastosowania Systemu, szansę na przeżycie ma ok. 50%.

Więcej informacji na stronie www.mojabrava.pl
Przebieg powiększenia piersi własnym tłuszczem
W znieczuleniu ogólnym pobiera się poprzez liposukcję odpowiednią ilość tłuszczu z "depozytów tłuszczowych" na ciele pacjentki /np. fałd brzuszny, lędźwie, uda, łydki/. Uzyskane w ten sposób tkanki poddaje się odwirowaniu i po oddzieleniu bezużytecznych, płynnych frakcji uzyskuje się cenny materiał - "własny tłuszcz" gotowy do przeszczepienia.
Następnie poprzez niewielkie nakłucia, bardzo cienkimi kaniulami /o średnicy od 1,2 do 1,8 mm/ podajemy "własny tłuszcz" cienkimi pasmami pomiędzy skórę a gruczoł, pod gruczoł piersiowy, do mięśnia piersiowego, a także wokół piersi.

Efekty:
Uzyskujemy w ten sposób ujędrnienie i powiększenie piersi, równocześnie pozbywając się znienawidzonej fałdy na brzuchu, "boczków" czy też wyszczuplając nogi. Trzeba jednak pamiętać, że przeszczepiany tłuszcz jest żywą tkanką i aby przetrwał w nowym miejscu musi być podany niezwykle umiejętnie i w odpowiedniej ilości. Podanie zbyt dużej ilości tłuszczu podczas jednego zabiegu spowoduje, że jego nadmiar nie wygoi się w otaczającą tkankę i ulegnie wchłonięciu.

Dlatego doświadczony chirurg plastyczny ocenia przed zabiegiem, jak dużą ilość tłuszczy może skutecznie przeszczepić do piersi pacjentki.

Jednorazowe nastrzyknięcie tłuszczem ujędrni zwiotczałe piersi i powiększy ich objętość nawet o jeden "rozmiar". W celu uzyskania większego powiększenia piersi własnym tłuszczem należy zabieg powtórzyć, nie wcześniej jednak niż po trzech miesiącach. W tym czasie komórki macierzyste tkanki tłuszczowej wykonują działania niezwykle istotne dla jej odnowy. Po kolejnym przeszczepie możemy się spodziewać większego przyrostu objętości piersi dlatego, że ponownie podane komórki tłuszczowe trafiają na odpowiednio przygotowane podłoże.

Reasumując, powiększanie piersi własnym tłuszczem z użyciem Systemu BRAVA jest doskonałym zabiegiem, ponieważ piersi wyglądają naturalnie, nie mają w sobie ciała obcego (protezy silikonowej), a efekt utrzymuje się przez długie lata. Równocześnie prawidłowo przeprowadzona liposukcja modeluje sylwetkę. Jednak uzyskanie stosunkowo dużych piersi wymaga więcej niż jednego zabiegu.

Okres rekonwalescencji po zabiegu jest stosunkowo krótki (w zależności od obszaru liposukcji). W przeciwieństwie do powiększania piersi implantami - powiększanie piersi własnym tłuszczem jest w przebiegu pooperacyjnym zabiegiem bardzo mało bolesnym.

Wbrew niektórym opiniom, prawidłowo przeprowadzony przez wykwalifikowanego chirurga plastyka zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem, jest bezpieczny z punktu widzenia onkologicznego. Nie powoduje żadnych podejrzanych guzków, torbieli, ani zwapnień w piersiach. Nie powoduje również zagrożenia nowotworem piersi, ani też nie utrudnia diagnostyki piersi.
Przeszczepianie własnego tłuszczu jest również uznaną na świecie metodą rekonstrukcji piersi po amputacji.
Obecnie, nie ma żadnych naukowych podstaw do twierdzenia, że zabieg lipomodellingu piersi stwarza jakiekolwiek dodatkowe ryzyko rozwoju raka piersi. Z drugiej jednak strony nie ma powodu przypuszczać by lipomodelling w jakimkolwiek stopniu zmniejszał ryzyko wystąpienia tego nowotworu. W przypadku zabiegu lipomodellingu czynniki ryzyka raka piersi są takie same jak w ogólnej populacji Polek, w której w 2006 roku stwierdzono 13 322 nowych zachorowań.


Do czynników powodujących raka piersi zaliczamy:
 • wiek pacjentki - 44 przypadki na 100 tys. mieszkańców (1 przypadek raka piersi na 218 kobiet w wieku poniżej 40 lat i 1 przypadek raka na 40 kobiet w wieku 50-59 lat)
 • pierwsza miesiączka we wczesnym wieku
 • późny wiek w momencie pierwszego porodu
 • rodzinne występowanie raka piersi (zwłaszcza w młodym wieku)
 • nosicielstwo mutacji genetycznych (głównie BRCA1)
 • gęstość gruczołu piersiowego
 • długotrwała hormonalna terapia zastępcza

Pacjentka powinna być jednak świadoma, że w momencie kwalifikacji do zabiegu podejmuje się wszelkich starań w celu zminimalizowania ryzyka koincydencji raka piersi i procedury lipomodellingu.

Na te działania przed zabiegiem składają się:
 • ocena wywiadu rodzinnego pod kątem występowania nowotworów
 • badanie genetyczne oceniające obecność mutacji genowych krytycznych dla rozwoju raka piersi
 • oraz ocena radiologiczna piersi przeprowadzane przez doświadczonego onkologa i radiologa.


Od czego zależy cena?
Cena zależ od ilości obszarów (patrz: liposukcja), które należy "odessać", ażeby uzyskać potrzebną do powiększenia piersi własnym tłuszczem ilość materiału.

Przykłady:
U osoby o średniej budowie ciała (dosyć szczupłej, ale z niewielkim fałdem na brzuchu i "boczkami" (depozytami okolic lędźwiowych), która ma niewielkie, wiotkie piersi rozmiaru A możemy przeszczepić do każdej piersi ok. 120-140 ml odpowiednio przygotowanego odwirowanego tłuszczu, co odpowiada całej zawartości depozytów tłuszczowych w okolicach lędźwiowych i fałdzie brzusznym. Efektem zabiegu będą jędrne piersi w rozmiarze B, płaski brzuch i podkreślona talia.

Przeciętnie wymagana ilość przeszczepianej tkanki tłuszczowej wynosi od 100ml do 250 ml na jedną pierś w zależności od ich wielkości wyjściowych. Daje to od 200 do 500ml tkanki gotowej do przeszczepu, aby uzyskać taką ilość trzeba odessać od 500 do 1200ml tkanki tłuszczowej. Stwarza to pewne ograniczenia możliwości zastosowania tej metody u osób zbyt szczupłych.


Cena liposukcji u tej przykładowej pacjentki wynosiłaby (dwa obszary odsysania) ok. 8 000 PLN, za zabieg przeszczepienia dolicza się 5000pln, pełny koszt zabiegu ok. 13000 PLN, co odpowiada cenie powiększenia piersi implantami silikonowymi dostępnymi w cenie 3500pln.
Ten sam efekt u bardzo szczupłej pacjentki będzie musiał być osiągnięty większym nakładem sił - liposukcją większej ilości obszarów ciała, np. uda, pośladki i brzuch co wpłynie również na zwiększenie ceny. Na przykład trzy obszary to 12000 plus 5000 = 17000.
W przypadku bardzo szczupłych osób rozsądniej jest planować powiększenie piersi implantami i ewentualne uzupełnienie przeszczepem tłuszczu.

Centrum Chirurgiczne - Chirurgia Plastyczna Bieńkowski Spółka z o. o. z siedzibą w Bydgoszczy
adres: ulica Drawska 1, 85-701 Bydgoszcz;
dane rejestrowe: Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego;
KRS 0000154822;
NIP 554-25-26-422;
kapitał zakładowy: 50.000,- zł;

Wpłaty tylko i wyłącznie ZALICZEK na zabiegi prosimy o wpłacanie na nr konta: Bank BGŻ 55 2030 0045 1110 0000 0140 1250

Na numer konta prosimy wpłacać zapłaty ZA ZABIEGI (nie wpłacać zaliczek) lub faktury: Bank BGŻ 67 2030 0045 1110 0000 0047 1580

INFORMACJA DODATKOWA
Ustalenie terminu zabiegu wiąże się z wpłatą kwoty gwarancyjnej w wysokości 10% wartości zabiegu. Rezerwacja terminu może zostać anulowana telefonicznie lub bezpośrednio w Klinice powołując się na numer dowodu wpłaty. Anulowanie rezerwacji na mniej niż 72 godziny przed terminem zabiegu i nie zgłoszenie się w terminie zabiegu, powoduje obciążenie w postaci przepadnięcia kwoty gwarancyjnej. W przypadku anulowania rezerwacji na 72 godziny lub więcej przed uzgodnionym terminem zabiegu Centrum zwraca kwotę pobraną jako gwarancję rezerwacji na rachunek bankowy wskazany przez Klienta lub dokonuje wypłaty gotówką po okazaniu dowodu wpłaty.

Istnieje możliwość opłacania zabiegów w ratach.

SSNTANDER
MakNet