Operacje nosa, powiek i uszu

Operacje korekcyjne nosa
Operacje nosa wykonuje się z różnych wskazań i od tego w głównej mierze zależy ich wynik. Zabiegi wykonywane ze wskazań estetycznych prawie zawsze kończą się bardzo dobrym i dobrym wynikiem, który w znacznym stopniu zmienia wygląd całej twarzy.
Zabieg w zależności od rozległości może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Drobne korekcje wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i nie ma konieczności pozostawania na oddziale. Poważniejsze korekty wymagają znieczulenia ogólnego i pozostania 1dobę (osoby z Bydgoszczy) lub 2 doby (osoby zamiejscowe). Po korekcjach wymagających naruszenia ciągłości rusztowania kostnego konieczny jest opatrunek gipsowy, który należy nosić 12 dni.
ZABIEG NIE POZOSTAWIA BLIZN
przed zabiegiem
przed zabiegiem
po zabiegu
po zabiegu
Operacje plastyczne likwidujące objawy starzenia się górnej części twarzy
PODCIĄGNIĘCIE BRWI, SKRONI I POWIEK GÓRNYCH, PLASTYKA POWIEK, USUWANIE DROBNYCH ZMARSZCZEK ZA POMOCĄ WSTRZYKNIĘĆ KWASU HIALURONOWEGO I JEGO POCHODNYCH, BOTOX, DYSPORT
Zmiany powszechnie określane jako objawy starzenia się twarzy dotyczą przede wszystkim tych elementów anatomicznych, które biorą udział w mimice twarzy i charakteryzują się dużą ruchomością względem podłoża. Dotyczy to takich fragmentów twarzy jak zewnętrzne kąciki oczu wraz z ich oprawą, policzki, tkanki wokół ust i ramion żuchwy, podbródka oraz szyi. W części dotyczącej face liftingu przedstawione zostały zagadnienia związane z poprawą wyglądu dolnych 2/3 twarzy. W tej części zaprezentowane zostaną procedury i ich efekty dotyczące górnej jednej trzeciej części twarzy. Operacje powiek górnych i dolnych polegają na odpowiedniej plastyce skóry powiek, mięśni i ciał tłuszczowych oczodołu. Bezpośrednio po zabiegu zakładane są szwy i delikatne plastry. Zaleca się stosowanie zimnych kompresów na okolice oczu i noszenie ciemnych okularów przeciwsłonecznych. Szwy zdejmowane są najczęściej po pięciu dniach, natomiast zmiany jak: obrzęk powiek, niewielkie siniaki ustępują po 7 - 12 dniach. Blizny umiejscowione w naturalnych załamaniach powiek są po zabiegu niewidoczne.
Zabiegi wymienione w tej części tylko wyjątkowo wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. W zdecydowanej większości przypadków wystarcza znieczulenie miejscowe.
przed zabiegiem
przed zabiegiem
po zabiegu
po zabiegu
Korekcja uszu
ODSTAJĄCE MAŁŻOWINY USZNE - defekt kosmetyczny, który nieraz dodaje maluchowi uroku, ale jest także powodem wielu kompleksów. Odstawanie uszu jest uwarunkowane genetycznie i na nic zda się zakładanie dziecku obcisłych czapeczek i opasek ani przyklejanie uszu plastrami.
Jedynym skutecznym sposobem na odstające uszy jest operacja plastyczna. Najlepiej przeprowadzić ją jeszcze przed pójściem dziecka do szkoły. Zabieg ten jest jednym z częściej wykonywanych u dzieci. Istnieje szereg wad rozwojowych małżowin usznych, jednak najczęściej korygowane są uszy odstające. Odstające małżowiny uszne dotyczą ok. 5% populacji. Zwykle wada ta jest obustronna, rzadziej jednostronna i częściej występuje u płci żeńskiej.
Zabieg korekcji uszu jest najczęściej wykonywany około 6-7 roku życia dziecka, ucho jest już wówczas wykształcone i przestaje rosnąć. U małych dzieci zabieg przeprowadza się czasem w znieczuleniu ogólnym, a u dorosłych w znieczuleniu miejscowym. Na tylnej powierzchni małżowiny usznej wykonuje się małe elipsoidalne wycięcie skóry. Następnie odpreparowuje skórę od tylnej powierzchni chrząstki i w zależności od wskazań dokonuje się odpowiedniego modelowania chrząstek małżowin celem wytworzenia naturalnego kształtu ucha.
Bezpośrednio po zabiegu zakładany jest opatrunek z maścią antybiotykową. Opatrunek należy nosić przez 5-6 dni. Nie można w tym okresie myć włosów i należy wyłączyć się z życia szkolnego, zawodowego i towarzyskiego. Dla dzieci najlepszym okresem do przeprowadzenia takiej korekcji są wakacje zimowe bądź letnie. Po tym okresie zdejmowany jest opatrunek i zakładana jest elastyczna opaska do włosów. Uszy są jeszcze nieco obrzęknięte i zaczerwienione. Objawy te mijają po 3-5 dniach. Przez trzy tygodnie po zabiegu zalecane jest noszenie opaski przez 24 godz. na dobę, po tym czasie jeszcze 3 tygodnie spanie w opasce elastycznej. Chrząstka przebudowuje się do 6 miesięcy. Po takim okresie staje się ona elastyczna i odporna na uszkodzenia.

Centrum Chirurgiczne - Chirurgia Plastyczna Bieńkowski Spółka z o. o. z siedzibą w Bydgoszczy
adres: ulica Drawska 1, 85-701 Bydgoszcz;
dane rejestrowe: Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego;
KRS 0000154822;
NIP 554-25-26-422;
kapitał zakładowy: 50.000,- zł;

Wpłaty tylko i wyłącznie ZALICZEK na zabiegi prosimy o wpłacanie na nr konta: Bank BGŻ 55 2030 0045 1110 0000 0140 1250

Na numer konta prosimy wpłacać zapłaty ZA ZABIEGI (nie wpłacać zaliczek) lub faktury: Bank BGŻ 67 2030 0045 1110 0000 0047 1580

INFORMACJA DODATKOWA
Ustalenie terminu zabiegu wiąże się z wpłatą kwoty gwarancyjnej w wysokości 10% wartości zabiegu. Rezerwacja terminu może zostać anulowana telefonicznie lub bezpośrednio w Klinice powołując się na numer dowodu wpłaty. Anulowanie rezerwacji na mniej niż 72 godziny przed terminem zabiegu i nie zgłoszenie się w terminie zabiegu, powoduje obciążenie w postaci przepadnięcia kwoty gwarancyjnej. W przypadku anulowania rezerwacji na 72 godziny lub więcej przed uzgodnionym terminem zabiegu Centrum zwraca kwotę pobraną jako gwarancję rezerwacji na rachunek bankowy wskazany przez Klienta lub dokonuje wypłaty gotówką po okazaniu dowodu wpłaty.

Istnieje możliwość opłacania zabiegów w ratach.

SSNTANDER
MakNet