Powiększanie piersi

Powiększanie piersi tłuszczem jest procedurą chirurgiczną, podczas której dokonuje się uzupełnienia piersi własną tkanką tłuszczową. Zabieg wypełniania piersi własnym tłuszczem zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet. Piersi wyglądają naturalnie, nie mają w sobie ciała obcego (protezy silikonowej), a efekt utrzymuje się przez długie lata. Równocześnie przeprowadzona liposukcja modeluje sylwetkę.

(BEAULI – Breast Augmentation by Lipotransfer, lipomodeling, przeszczepianie własnego tłuszczu)

Przebieg zabiegu

Zabieg augmentacji piersi własnym tłuszczem składa się z dwóch etapów: liposukcji – pobrania tłuszczu i jego przygotowania (poprzez wirowanie i dekantację) oraz odpowiedniego, wielowarstwowego przeszczepienia tłuszczu do piersi.

Od czego zależy efekt?

  • wygląd i wielkość piersi przed zabiegiem operacyjnym
  • dostępność tłuszczu (przeszczepić można jedynie własną tkankę)
  • przede wszystkim  umiejętności i doświadczenia chirurga plastycznego oraz sprzętu, którym dysponuje

Body JET – wyjątkowe urządzenie

Rekomendowanym urządzeniem jest obecnie Body Jet tzw. Water Assist Lipoplasty (WAL). Urządzenie to oprócz niewątpliwych zalet małoinwazyjnej liposukcji, posiada specjalne przystawki do izolacji komórek tłuszczowych oraz najnowszy produkt wchodzący dopiero do zastosowania tzw. kolektor komórek macierzystych. Ich zastosowanie poszerza znacznie możliwości tego sprzętu o zastosowania w innych specjalnościach.