Lifting czoła

Okolice czoła i brwi to obszary twarzy, które bardzo szybko zdradzają wiek i postęp procesów starzenia. Właśnie tam bardzo często pojawiają się głębokie zmarszczki i bruzdy poprzeczne, które nie znikają nawet, gdy twarz jest rozluźniona. Dodatkowo, zmarszczki pionowe i opadnięte brwi nadają twarzy niesympatyczny wyraz. Rozwiązaniem jest właśnie plastyka czoła. Dzięki niej, odmłodzeniu ulega nie tylko obszar czoła, ale cała twarz wygląda dużo młodziej i radośniej. W Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy przeprowadzamy endoskopowy lifting czoła. Polega on na nacięciu skóry w obrębie owłosionej skóry głowy oraz aplikacji specjalistycznego, bezpiecznego dla zdrowia implantu. Efekty liftingu czoła to przede wszystkim napięta, gładka i pozbawiona zmarszczek skóra czoła oraz wyraźnie odmłodzona twarz. 

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Efekty pojawiają się stopniowo w ciągu pierwszych kilku tygodniach po liftingu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Wskazania do liftingu czoła to przede wszystkim:

  • nadmiar skóry w okolicach czoła i brwi
  • opadnięte brwi, które nadają twarzy „groźny wyraz”
  • bruzdy i zmarszczki poprzeczne
  • bruzdy i zmarszczki pionowe
  • utrata elastyczności skóry czoła

Endoskopowy lifting czoła – przebieg zabiegu

  1. NACIĘCIE 2-3cm – lekarz wykonuje jest w obrębie skóry owłosionej dlatego blizny są niewidoczne. Tkanki czoła odwarstwiane są przy użyciu endoskopu do krawędzi oczodołu.

2. WYBÓR MIEJSCA OTWORU MOCUJĄCEGO

M 3. WYKONANIE OTWORU MOCUJĄCEGO przy pomocy specjalnego wiertła wykonuje się 3 mm BBB otwór w blaszce zewnętrznej kości czaszki.

  1. STOSUJĄC NARZĘDZIE Z ZESTAWU ENDOTINE lekarz chwyta implant i sprawnym ruchem usuwa go z opakowania.
  1. UMIEJSCOWIENIE INPLANTU – trzymając narzędzie z implantem chirurg umieszcza go wywierconym otworze.
  1. PRZEMIESZCZENIE TKANKI – tkanka czoła zostaje podciągnięta i lekko uniesiona, tak by brwi znalazły się w pożądanej pozycji. W ten sposób także zmarszczki i bruzdy ulegają wygładzeniu.
  1. ZABEZPIECZENIE TKANKI – lekarz stosuje ucisku ręką (palcami), by elementy zaczepowe urządzenia wbiły się w tkanki, po czym zamyka nacięcie. Aby implant został odpowiednio umiejscowiony, wykonuje się delikatny opatrunek.