Korekta powiek górnych i dolnych

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna, dlatego to właśnie te okolice naszej twarzy starzeją się najszybciej. Jest wiele sposobów na zatrzymanie upływającego czasu, od makijażu rozpoczynając, a na odpowiedniej pielęgnacji kończąc, jednak jedyną niezawodną metodą przywrócenia oczom młodego wyglądu jest korekta powiek górnych i dolnych. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest usunięcie nadmiaru skóry z powiek górnych oraz dolnych, usunięcie worków pod oczami, a także wygładzenie zmarszczek wokół oczu.

Jak wygląda zabieg?

Korekta góry powiek to zabieg polegający na wykonaniu nacięcia w zmarszczce naturalnej, następnie wycięty zostaje nadmiar skóry i mięśnia okrężnego oka. Po zakończeniu zabiegu ranę zszywa się bardzo cienką nitką, dzięki czemu powstała blizna jest praktycznie niewidoczna. Takie działanie znacząco poprawia wygląd górnej części powieki.

Wykonując zabieg korekty powiek dolnych, nacięcie umiejscawiamy poniżej brzegu rzęsowego, tak by móc oddzielić skórę do dolnego brzegu oczodołu. Ostatnią częścią zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry. Podczas tej procedury możliwe jest także usunięcie worków tłuszczowych pod oczami poprzez nacięcie przegrody oczodołowej i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Oba zabiegi nie trwają dłużej niż 1,5 h i wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, a pozostałe po nich blizny dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu stają się praktycznie niezauważalne. Korekta powiek górnych i dolnych pozostawia długotrwałe efekty.

Postępowanie pooperacyjne:

Po zabiegu zaleca się korzystanie z kropli do oczu oraz ochładzanie tej okolicy twarzy. Przez 6 tyg po operacji zabronione jest uprawianie sportów wysiłkowych, przez pierwsze pół roku obowiązuje zakaz korzystania z solarium, sauny oraz intensywnego opalania się. W ciągu kilku pierwszych dni powieki mogą się nie domykać, jednak objawy te ustępują samoistnie. 7-10 po zabiegu możliwe jest już zdjęcie szwów.

Przygotowanie do zabiegu:

Pacjent decydujący się na korektę powiek górnych i dolnych zobowiązany jest:

  • wykonać badania: antygen Hbs, HCV, antygen HIV, układ krzepnięcia krwi oraz dostarczyć wyniki do Centrum Medycznego,
  • ograniczyć palenie papierosów na 4 tyg przed zabiegiem,
  • odstawić wszelkie leki zawierające kwas acetylosalicylowy (np. aspirynę), gdyż wydłużają czas krzepnięcia krwi (na 2 tyg. przed zabiegiem).

Przeciwwskazania do zabiegu:

Do zabiegu korekty powiek górnych i dolnych nie mogą podejść osoby cierpiące na poważne, ciężkie choroby, skazy naczyniowe, niedokrwistość, cukrzycę, mające nieuregulowane nadciśnienie lub ropne stany zapalne skóry twarzy.

Możliwe powikłania

Korekty powiek górnych i dolnych to bardzo szybki zabieg, jednak niewłaściwie wykonany może skutkować powikłaniami, istnieje możliwość wdania się infekcji, wystąpienia krwawienia, trwałych napięć czy powstania blizn lub krwiaków. Dlatego w naszej klinice wszelkie zabiegi wykonują jedynie profesjonalni lekarze chirurdzy z wieloletnim stażem pracy.

Efekty

przed zabiegiem

korekta powiek

po zabiegu

korekta powiek po zabiegu